קוסטא דחיותא

תערוכות של בנות המחזורים הראשונים בפרויקט "סטודיו משלך" – מרכז לאמנויות בירושלים, מוצגות כעת בגלריה יפו 23 של בצלאל ובגלריה ברבור שבשכונת נחלאות. הפרויקט, המבקש לתמוך ולקדם אמניות דתיות ומסורתיות בוגרות מוסדות לאמנות בארץ, הוא מסוג הפרויקטים שאינם נדונים תכופות בשיח האמנות המקומית. התערוכות שנוצרו במסגרתו הן אינטליגנטיות ואלגנטיות – אמנם הן אינן מציעות הפתעות גדולות, אך הן משכילות להציג את המגוון והריבוי שבעולם הדתי בלי להיכנע לסטיגמות רווחות. כצפוי, עולים בתערוכות נושאים מתחום המסורת (למשל, בעבודות של מוריה אדר פלקסין, רעות זוארץ עמרני, אדל דהן ורחל רדשקביטש), אולם אלה אינם תופסים את קדמת הבמה. מכלול העבודות נותן ביטוי לעובדה שהתיחומים והדיכוטומיות בשיח הנפוץ, אשר מגדירים את היחס שבין העולם הדתי לחילוני כקוטבי, כבר אינם מאפיינים את היצירה מבית היוצר של העולם הדתי.

מאמרים אחרים

דיוקן האמנית כחובשת שביס

דיוקן האמנית כחובשת שביס – כתבה במוסף הארץ על התערוכה הראשונה של סטודיו משלך. הכתבה דנה בקווים לדמותה של האמנית הדתית, מהם נושאי היצירה שלה, ומהם מגבלותיה, מה מקומה של האמנות בחברה הדתית, ומה מייחד אותה כאישה דתית ביצירתה. לקריאת הראיון לחץ על הקישור.

להמשך קריאה>>

עושים סדר

קישור לכתבה טלויזיונית בתכנית עושים סדר עם גל גבאי על התערוכה צאינה וראינה שנפתחה באפריל 2017. הראיון עוסק באישה דתית כאמנית החוקרת את נשיותה מתוך נקודת מבט מגדרית מגזרית דתית ותרבותית. אמנית מרואיינת – נגה גרינברג.

להמשך קריאה>>
דילוג לתוכן